شاید برای شما هم سؤال شده که چطور با سن و سال کم و تجربه نه چندان زیاد به کسب موفقیت در زندگی خود بپردازید و بتوانید مشکلات را یکی پس از دیگری و با فنون و اسراری که تنها خودتان میدانید به کناری هل دهید.

مسیر زندگی می‌تواند پستی و بلندی های بسیاری داشته باشد به طوری که بعضی اوقات خسته از این پستی ها با مشت های گره خورده و رخ افروخته به زمین و زمان مشت میکوبیم و میگوییم این حق من نیست ولی چه می شود اگر بتوانیم تهدید ها را هم به فرصت تبدیل کنیم!

درست است تبدیل تهدید به فرصت می تواند تبدیل به یکی از بهترین راهکار ها برای مقابله با مشکلات زندگی باشد.

در ادامه متن به شما میگویم که چطور میتوان راحت تر زندگی کرد امیدوارم پس از خواندن این متن بتوانید گوشه ای از این اقدامات را در زندگی خود انجام دهید و به دور از های و هوی این زمانه ساعاتی را به خوشی و در خلوت خود و با خود واقعیتان وقت بگذرانید.

قدم اول در کسب موفقیت:

برای بسیاری از افراد تفکیک قدم های رسیدن به موفقیت اهمیت دارد ولی ممکن است در اشتباه باشند، به شما می گویم که چطور…

از فرد موفقی سؤال کنید چه شد که به این جایگاه رسیدی؟

اغلب این افراد راه و روششان را نمی‌دانند و هر کدام با توجه به دانش و فن سخنوری که از بر هستند جملاتی را به شما عرضه می کنند ولی به راستی چه چیزی راز موفقیت است و چه گامی باید در گام اول راه پر فراز و نشیب رسیدن به موفقیت قرار بگیرد.

گام اولی در کسب موفقیت وجود ندارد…

گام اولی وجود ندارد باید قدم برداشت، هر مکان، هر ساعت، در هر سن و سال، در هر موقعیت، باید قدم برداشت این مهم‌ترین اقدامی است که در راه کسب موفقیت باید انجام داد.

ادامه دادن به مسیر، تمام سر و رمز و راز موفقیت در تداوم خلاصه شده است، برای شما مثالی میزنم:

کوکاکولا این غول سازنده ی نوشابه های گازدار در سال اول تأسیس فروش افتضاحی داشت به طوری که برای شمارش تعداد محصولات فروش رفته‌ی آن تنها تعداد انگشتان پا و دست دو یا سه فرد کفایت می‌کرد ولی کوکاکولا و بنیان‌گذارانش به اسراری پی برده بودند و آن هم دست نکشیدن از رویایشان بود.

مطمعنا این افراد در راه کسی موفقیت خودشان نمی دیدند که امروزه تنها در یک روز آن قدر فروش کنند که سرمایه ایشان چندین برابر شود و حتی در خواب و رویای خودشان نمی دیدند که در راه کسب موفقیت به جایگاهی برسند که از شرق تا غرب و شمال و جنوب این کره ی خاکی در تمامی مجالس این محصول حضور داشته باشد و حتی کودکان نیز برای چشیدن طعم آن به مادر و پدر خود اصرار کنند و گاهی هم این اصرار با گریه و شیون آن‌ها همراه است ولی این سر چه چیزی بود.

کسب موفقیت

این راز نگفته نامش تداوم و باور به اهداف است.

بی حوصلگی، خستگی، انرژی منفی را کنار بگذارید و به خود و هدفتان فکر کنید هر روز، هر ثانیه، هر لحظه، روزی به قله ی کوهی که در ذهنتان ساخته اید می رسید و از بلندای این کوه به پایین نگاه میکنید.

چقدر دور و چقدر کوچک و شما تنها کسی بودید که در راه کسب موفقیت خودتان به هدف باور داشتید و حتی اگر لحظه ای به خود یا هدفتان شک کرده اید به این فکر کرده اید که هیچ خوشی و دستاوردی بی تلاش نیست و با تمام تلاش به قدم برداشتن ادامه دادید.

کسب موفقیت آسان است؟

آسانی و آسودگی در کار نیست، اگر همه افراد به دنبال راحتی بودند و کسی به دنبال اهدافش نمی‌رفت امروز ما شاهد افراد موفقی مانند بیل گیتس و امثال او نبودیم، افرادی که کار خود را از گاراژ های نمور و تاریک خانه های خود شروع کردند و تنها ایده ای نو داشتند و می‌خواستند با استفاده از این ایده به سمت مسیر کسب موفقیت خودشان قدم بردارند.

کمپانی اپل در مسیر کسب موفقیت خودش روزهای بسیار سختی را پشت سرگذاشت.

روزهای سختی که ممکن بود بسیاری از افراد را از ادامه ی راه منصرف کند و در این راه تنها افراد خاصی مانند استیو جابز توانستند که از این مسیر سربلند بیرون بیایند و امروز شاهد این هستیم که محصولات کمپانی اپل به بالاترین قیمت ممکن و کیفیتی بی نظیر به خریداران و دوست دارانش عرضه می شود.

مسیر کسب موفقیت برای هیچ فرد یا مجموعه ای ساده نبوده است تمامی آن ها سختی های راه رسیدن به اهداف را به جان خریده اند و با تمام قوا به سمت قله ی اهدافشان حرکت کرده اند.

راه رسیدن به موفقیت چگونه آسان می شود؟

برای جواب دادن به این سؤال باید بگویم که راه سخت است و سخت خواهد بود و این شما هستید که باید این سختی را به شیرینی تبدیل کنید و این مهم تنها از دست خودتان بر میاید.

این که بتوانید در سختی ها مثبت بیندیشید وظیفه بسیار سختی است ولی باید برای آن تلاش کنید و در تمامی لحظات زندگی به این فکر کنید که به اهدافتان خواهید رسید و روزی این سختی ها و مشقت ها برای شما تبدیل به خاطراتی شیرین می شوند که بعدها در جلسات مشاوره ی خود با افرادی جویای نام که برای دیدن شما صف کشیده اند در میان می‌گذارید.

در مسیر کسب موفقیت خود چوپان باشید و به مانند افرادی که دنبال کننده ی افراد دیگری هستند زندگی نکنید زیرا شما هستید که خاص هستید و بدانید که هرکدام از ما به گونه ای خاص هستیم و باید خود را باور کنیم تا در وهله ی اول بتوانیم به سمت کسب موفقیت قدم برداریم.

با باور واقعیت خودمان می توانیم کم ها و کاستی های شخصیتی خود را درک کنیم و در مسیر کسب موفقیت این نکات منفی را از بین ببریم و یا تا حد امکان کم کنیم به طوری که پس از مدتی این نکات منفی اصلاً و ابداً در هیچ جنبه ی زندگی شما قابل رویت نباشند.

خود باوری کلید مهمی است که می‌تواند درب های پی در پی به سمت کسب موفقیت را برای شما باز کند و باید دقت کرد که این خود باوری تبدیل به اعتماد به نفس کاذب نشود زیرا اگر به دروغ به خود خصوصیاتی را نسبت دهیم مطمعنا روزی شکست خواهیم خورد.

کسب موفقیت

صداقت را در تمامی وجه های زندگی خودتان سرلوحه قرار دهید:

صادق بودن به خود و دیگران باید به مهم ترین فاکتور در راه کسب موفقیت باشد و این امر مهم باید در تمامی جنبه های زندگی نیز رعایت شود.

باید تمامی گفته ها و اعمال خود را صادقانه انجام دهید تا بازخوردی صادقانه را برای خود به ارمغان بیاورید و با اعمال صادقانه راه کسب موفقیت را برای خود و دیگران لذت بخش تر کنید.

مسیر کسب موفقیت را می شود ساده تر گذراند به شرطی که به خود باور کنید و صادق باشید و به قول مثل های قدیمی از کاه، کوه نسازید.

سخت گیر نباشید

سخت گیری در انجام کارها و اعمالی که در مسیر کسب موفقیت پیش رو دارید موضوع بسیار مهمی است که باید رعایت شود ولی این سختگیری نباید به طوری باشد که حساسیت بسیار زیادی را بر روی هدف خودتان بگذارید و از تمامی لذت های زندگی خودتان را محروم کنید.

می شود در مسیر کسب موفقیت هم از زندگی لذت برد و هم برای اهداف خود تلاش کرد و در مسیر کسب موفقیت باید این تعادل را حفظ کرد و با این کار زندگی را برای خود و دیگران شیرین تر کرد.

سخت گیری بیش از حد در مسیر کسب موفقیت باعث خستگی فکری و جسمی بیهوده برای شما می شود و ممکن است که شما را از ادامه مسیر منصرف سازد ولی اگر به این نکته توجه کنید که هر سختی سازنده ی فردایی بهتر است میتوان این راه را برای خود ساده تر کرد.

کسب موفقیت

 کسب موفقیت هزینه دارد؟

می شود این موضوع را از دو جنبه بررسی کرد اگر منظور از هزینه تنها اسکناس و کاغذهای رنگارنگی است که به عنوان وجه رایج بین مردم رواج دارد باید گفت که هم هزینه بر است و هم میتواند هزینه بر نباشد و این موضوع به خودتان بستگی دارد که بخواهید در مسیر کسب موفقیت هزینه کنید و یا اینکه با تلاش و کوشش موفقیت را به دست بیاورید ولی از جنبه ی دیگر این هزینه را می توان کمتر کرد و باید در مسیر کسب موفقیت به مدیریت زمان و هزینه بسیار توجه کرد زیرا بسیاری از افراد دوباره سرمایه ای که امروز در اختیار دارند را نخواهند داشت و باید در مخارج بسیار مدبرانه عمل کنند.

در وجه دیگر نیز میتوان گفت که بله کسب موفقیت هزینه بر است ولی نه از نوع اسکناس بلکه زمان و عمر خودتان.

اگر با دقت به زندگی نگاه کنید متوجه می شوید که هر لحظه بهایی دارد که همان آن از شما دریافت می شود.

برای شما مثالی میزنم:

سوار اتومبیل خود از جاده ای عبور می کنید و گلی زیبا را می بینید که در میان تمامی این زشتی های شهر ها و شلوغی ترافیک لحظه ای شما را دلگرم می‌کند و نوید فردایی بهتر را به شما می‌دهد.

این مشاهده همان بهایی است که پرداختید. لحظه ای از عمرتان را برای تماشای گلی دادید و از این خشنود هستید که بهایی را برای چیزی که شما را خوشحال کرده است پرداختید.

زندگی می تواند پر از فراز و نشیب باشد و در راه کسب موفقیت ممکن است که این پستی و بلندی ها بیشتر نیز بشوند ولی می توان این سختی ها را به جان خرید و می توان برای فردایی بهتر تلاش کرد به شرطی که این تلاش ها از لحظات زندگی شما را دور نکند و کسب موفقیت تبدیل به قاتل جانمان نشود.

برای کسب موفقیت تلاش باید کرد و این را باید به خاطر داشت که تداوم و خسته نشدن در مسیر تضمین کننده ی این فردای بهتر است.

کسب موفقیت

اگر شما هم از زندگی روزمره خسته شده اید پس حتماً باید به فکر کسب موفقیت در زندگی خودتان باشید زیرا تنها این لذت است که می تواند این روزمرگی را برای شما تبدیل به لذتی بسیار شیرین و گوارا کند و شما را مجاب کند تا کیفیت زندگی خودتان را بالا ببرید.

تجربه های خودتان را در مسیر کسب موفقیت و شکست ها و موفقیت های خود را چه بزرگ و چه کوچه با یکدیگر به اشتراک بگذارید و در این مسیر به همدیگر کمک کنید تا بتوانید ساده تر از پس مشکلات پیش رو بربیایید و قسمت نظرات این صفحه نیز می تواند راهی باشد تا شما عزیزان بتوانید این مشکلات و درس های مهم زندگی را برای یکدیگر به یادگار بزارید تا از شکست های همدیگر درس گرفته و از کسب موفقیت یکدیگر شاد شوید.

کسب موفقیت سخت است ولی شما آسان بگیرید.

کسب موفقیت خسته کننده است ولی شما خسته نشوید بلکه تلاش را بیشتر به کار ببندید.

کسب موفقیت می تواند شیرین باشد پس با سخت گیری و بزرگ کردن مشکلات این شیرینی را از خود دریغ نکنید.